poniedziałek, 30 maja 2016

Babunia

Już jakiś czas temu opublikowałem album z Portugalii. Serdecznie zachęcam tam do odwiedzin. Postaram się zaprezentować kilka moich ulubionych zdjęć w ciągu najbliższych dni. Głównym celem spacerów po Lizbonie i Porto była fotografia uliczna. Mam nadzieję, że zachęcę do obejrzenia reszty albumu.

Zdjęcie powstało w tramwaju numer 28, czyli najsłynniejszej linii, na przejażdżkę którą czeka się w długich kolejkach na przystanku. My to jakoś ogarnęliśmy i transportem jeździliśmy bez dłuższego czekania. Stojąc z tyłu wypchanego tramwaju nie miałem dużego pola manewru do zdjęć, ale gdy ta Pani wsiadła i ktoś ustąpił jej miejsca, chciałem mieć zdjęcie. Wpadło troszkę światła i efekt prezentuję poniżej. Ja widzę tutaj prawdziwą Portugalkę.


Wykonano: Portugalia, Lizbona, październik 2015

== Większy rozmiar na Flikrze ==

4 komentarze:

 1. hej, ....a to pani chciała pozować?

  OdpowiedzUsuń
 2. Wystarczy, że Pani wyjdzie na ulicę u mamy właśnie 100% Portugalkę z doświadczeniami i historia, których chciało by się posłuchać ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. to pani chciała pozować i rozmawiać ;). bez opisu do fotogrfii nie zadalabym tego pytania, pytania czy pytasz ludzi za nim zrobisz im zdjecie ? takie portretowe, które nie wyglada jak robione z ukrycia . chodzi mi o ten kontakt miedzy fotografem a portretowanym, tym bardziej w tramawaju, gdzie jest tylko chwila, moment na to.

  OdpowiedzUsuń
 4. W tramwaju nie ma niestety miejsca na rozmowę, a już tym bardziej gdy po Portugalsku zna się 3 słowa. Dodatkowo dzieliła nas szyba i w zasadzie tyle w temacie rozmowy ;) Trze było się po prostu do Pani uśmiechnąć, potem spojrzała w obiektyw i się tym razem udało.

  OdpowiedzUsuń